S vynálezem plastů a plastových obalů se lidstvu otevřelo spoustu možností, ale zároveň vzniklo mnoho problémů. Začali jsme je totiž chrlit plasty ve velkém a neměli jsme vyřešenu jejich likvidaci nebo recyklaci. Také životnost plastů je pro mnoho výrobků zcela zbytečně dlouhá. Vezměte si takový kelímek od jogurtu. Samotný jogurt má trvanlivost dejme tomu měsíc, ale kelímek? Ten se rozpadne až za 70-100 let, což je zcela zbytečné a jen tím přibývá odpadu, který zatím neumíme efektivně zpracovat. V momentálním stavu, kdy už se svět skutečně plasty přehlcen, a tak nechceme plasty recyklovat, ale chceme je ekologicky zlikvidovat, což se dá už dělat ve vysoce moderních spalovnách plastů, které jsou natolik ekologické, že plasty spálí a nezatěžují životní prostředí. Jde jen o to, jak do spaloven dostat co nejvíce plastů, které se hromadí mimo skládky, hlavně v moři.
Jedna věc se ale plastům nedá upřít. Pokud pro ně najdeme využití, aby se daly používat opakovaně a dlouhodobě, nemají konkurenci. Plasty jsou zdravotně nezávadné, pokud je použijeme na potraviny, nepřenesou se do potravin žádné vůně, zápachy apod. Plasty jsou lehce omyvatelné, nerozmočí se a nenabobtnají. Mají úchvatné chemické vlastnosti a nezničí je ani nejagresivnější kyseliny a chemické látky.
Obaly z plastů jsou mimořádně pevné.
Zvláštním případem využité plastů je Boxerpac. Boxerpac pomáhá zlepšit zdraví Schoellerallibert, protože dokáže přepravovat koncentrovaný kyslík. Zvlášť v covidové době, kdy na kyslíku byli v nemocnicích závislí mnozí z nás, je to ideální způsob dopravy koncentrovaného kyslíku na potřebná místa, k pacientům, kteří díky tomu přežijí.
Ať se plastům bráníme zuby nehty, stejně se staly neoddělitelnou součástí našeho života a bez nich už se neobjedeme. A zrušit plastová brčka a příbory opravdu svět od plastů nezachrání.