Banky mají často podmínky, které jsou pro začínající podnikatele dost nevýhodné. Kvůli současné ekonomické situaci se mnoho drobných podnikatelů ale ocitlo v nepříjemné situaci. V podnikání se člověk nikdy nemůže připravit na všechno, proto je občas potřeba si půjčit.
Podnikání obecně není jednoduchá záležitost a je plná nejistoty. Když jste v zaměstnaneckém poměru, tak máte ve smlouvě jasně daný plat, který vám v určené datum chodí každý měsíc. Jako podnikatel ale žádnou takovou jistotu nemáte. Můžete se snadno stát, že někdo z vašich klientů včas nezaplatí fakturu nebo na poslední chvíli odřekne zakázku. Snadno se pak stane, že peníze, se kterými jste už počítali, vlastně nedostanete nebo vám přijdou až pozdě.
Potřeba si vzít úvěr je v těchto případech naprosto běžná. Jako první se podnikatelé většinou obrací na banku, ta je ale může odmítnout. Jestli potřebujete hypotéku a banka vás nepovažuje za bonitního klienta, podívejte se na nebankovní hypotéku. U nebankovní společnosti můžete na hypotéku dosáhnout i s nízkým daňovým přiznáním nebo záznamu v registru.
Podnikatelský úvěr můžete splácet po dobu, která vám bude vyhovovat. Začít můžete na jednom měsíci, a naopak splácet můžete až po dobu třiceti let. Na zajištění půjčky můžete využít jakoukoliv nemovitost, ať už se jedná o výrobní halu, pozemek nebo kancelář. Podmínky jsou mírnější než nabízí banky, takže budete mít více možností, jakou nemovitost k tomuto účelu využít.
Domluvte si osobní schůzku a zeptejte se na možné nabídky. Zvažte vaše možnosti a dobře si promyslete, po jakých částkách budete schopni peníze splácet. Mít dobře nastavený finanční plán a řídit se jím, je základ úspěchu a pomůže vám to vaše podnikání dlouhodobě rozvíjet. Opožděné splátky budou vám budou situaci opět jen komplikovat, proto je dobré si vše dobře naplánovat.