Zahlédli jste někde tekutou tapetu Colortap a chtěli byste to s ní také zkusit? Proč ne, je to velmi atraktivní řešení výzdoby interiérů a navíc zdravotně nezávadné. Pokládku zvládnete sami a tak na vás už je pak jen rozhodnout, jaké tapetě dáte přednost.
Důvěřujte barevným kontrastům – snaha o dokonalé sladění dvou odlišných materiálů do naprosto shodného barevného odstínu je téměř nemožná, zvláště u výrobků od rozdílných producentů. Proto se ani vy nesnažte trefit stejný odstín tekuté tapety např. s kobercem nebo se závěsy v obývacím pokoji. Zkuste to naopak s kontrastními barvami, velmi odlišnými, kdy se k sobě dobře hodí např. růžová s hráškově zelenou, modrá se žlutou, červená se žlutou, okrová s tmavě hnědou či zelenou, anebo čistě bílá k jakékoli barvě včetně dekorů dřeva. Pamatujte, že volbou vhodných barev, ale i vzorů můžete hodně získat, ale také hodně ztratit.
Nepřehánějte to s plakátovací plochou – tekutá tapeta dokáže vytvořit v prostředí skutečně luxusní dojem, ale nesmí to být přehnané a musí to být vkusné. Pamatujte v tomto případě na nepsané pravidlo, které říká, že je někdy „méně skutečně více“. Nepokládejte tekutou tapetu zbytečně na strop nebo na celou stěnu, pokud si nejste jisti, že tím něco získáte, mnohdy je vhodnější využít ji pouze jako ozdobný sokl, jindy se hodí jako doplněk k malbě, může mít i různé geometrické tvary, které její vzhled lépe podtrhnou, než obdélník.
Tekutou tapetu lze kombinovat i mezi sebou např. ve dvou provedeních na stěnách proti sobě, někde může vytvořit ozdobný pruh doplněný půlkruhem, jinde vás překvapí květovaným vzorem, anebo vnořenými obrazci jeden v druhém z více barevných variant. Než začnete promýšlet a hlavně realizovat svůj plán, porozhlédněte se nejprve po Internetu, mnozí lidé bývají neobyčejně nápadití a tekutá tapeta jim v tom nabízí skutečně velké možnosti.